Jaký byl prvotní impuls k napsání první knihy Od sebe k sobě?

Už když jsem byla malá holka, měla jsem v hlavě myšlenky, co tady po sobě zanechám, až tady jednou nebudu. Něco co tady po mě zůstane navždy. A tak se zrodil nápad nebo spíš sen vydat knihu. Už v dětství proběhly pokusy o napsání knihy, ale vždy po nějaké době jsem to smazala.

Co bylo důvodem a inspirací k napsání Od sebe k sobě?

Důvodem vydání knihy je ukázat lidem, že v dnešní moderní době je možné dělat úplně cokoliv, co si kdo usmyslí. Aby lidé věřili tomu, že každý sen se může stát skutečností, když pro to budou něco dělat. Inspirací byla má vlastní životní zkušenost, kdy jsem poznala jednoho člověka, který mi během několika setkání změnil přístup k životu.

Jak vlastně vůbec vznikl nápad napsat knihu a co vám to dalo?

To byla vlastně úplná náhoda. Během jednoho rozhovoru s kamarádkou jsme si představovaly reakce lidí, kteří by v knize vystupovali jako hlavní postavy, kdyby na knihu náhodou narazili. Natolik mě to nadchlo, až jsem jednoho dne začala psát.

Co vám dalo napsání knihy?

Napsáním posledního řádku knihy jsem začala věřit, že každý sen se může stát skutečností, pokud pro něj je člověk ochoten něco dělat. Přestala jsem se vymlouvat a začala více jednat.

Jak dlouho vám trvalo napsat svou prvotinu?<

Jelikož jsem se nevěnovala pouze knize, ale i jiným věcem, tak celý proces od psaní, korektury, grafiku až po samotné vydání trvalo cca dva roky.

Co vás motivovalo k napsání druhé knihy To je LIFE?

Snem každého umělce je vytvářet jedno dílo za druhým a neustále se v té dané oblasti zlepšovat.
Jelikož pozoruji, že lidé se opravdu k sobě navzájem nechovají moc dobře, tak hlavní motivací k napsání této knihy bylo, aby se každý člověk zamyslel nad tím, jak se chová k druhým lidem a popřemýšlel, zda by se k druhým - blízkým, ale i cizím lidem - nedalo chovat alespoň o malinko lépe. Kdyby to takhle udělal každý čtenář alespoň k jedné jediné osobě, věřím že svět by se stal daleko příjemnějším a krásnějším. 🙂

Jaký je, podle Vás, rozdíl mezi Od sebe k sobě a To je LIFE?

Prvotina Od sebe k sobě je příběh o tom, jak mladá slečna vydala svou vlastní knihu a měla ukázat čtenářům to, že když v životě potkáte ty správné lidi a uděláte správná rozhodnutí, vaše dětské sny se mohou stát skutečností. Kniha To je LIFE je povídková knížka, tedy se v ní nachází více příběhů, avšak většina má společného jmenovatele a to především v podobě bolesti a trápení způsobené špatným chováním lidí v našem blízkém okolí. Obě knihy mají své poselství, i když každá jiné.

Jsou příběhy smyšlené nebo jsou založené na skutečné události?

Obě knihy jsou založené na skutečných událostech ze života, avšak obě knihy mají i své smyšlené pasáže. Nic není úplně podle skutečnosti a zároveň nic není úplně smyšlené. 🙂

V Od sebe k sobě neuvádíte žádná konkrétní jména aktérů, jsou to vaši blízcí?

Ano. Nechala jsem se inspirovat lidmi z mého okolí a takto je zapojila do příběhu v rámci anonymity.

V To je LIFE je to jinak?

Jelikož je To je LIFE povídková kniha, objevuje se tam spousta osob. Některé postavy jsou smyšlené, některé jsou skutečné. Některé mají své skutečné jméno, u jiných je změněné a některé postavy nemají jméno žádné, protože nebylo důležité, aby nějaké jméno vůbec měly. V knize jde hlavně o příběhy jako takové než o jména postav.

Máte v plánu vydat ještě nějakou další knihu?

Psaní je má velká radost a vášeň, takže bych byla velmi ráda, kdybych napsala ještě spoustu dalších knih. Ovšem musí být nápady a spousta tvůrčí energie, aby se tak mohlo stát. A v neposlední řadě také musí být o mé psaní zájem, aby mělo smysl nějaké další knihy vůbec vydávat. 🙂